Vítejte na našem webu: **Nenajdete-li produkt značek které prodáváme v naší nabídce, dotažte nás prosím mailem na cenu a dostupnost **
 

Soliris IB - pouze elektronika

 

Soliris IB - pouze elektronika

Soliris IB - pro řízení sběrnice
pouze řídicí elektronika bez čidla slunce/vítr
bez krytky a rámečku

Dostupnost Momentálně nedostupné
Měrná cena 4 587 Kč / 1 ks
4 587 Kč
   
Kód produktu 1818193
Značka Somfy
Kategorie Nástěnné a podomítkové ovladače IB
Záruka 5 let
 

Soliris IB - pouze elektronika

Soliris IB - pro řízení sběrnice
pouze řídicí elektronika bez čidla slunce/vítr
bez krytky a rámečku

Soliris IB je jednotka sluneční a větrné automatiky. Je určena jako centrální jednotka do řídicího systému Somfy IB, tzn. sama nemůže přímo ovládat pohony, ale vydává do řídicí sběrnice povely pro připojené řídicí jednotky pohonů.

Soliris IB je tvořen dvěma samostatnými prvky: slunečním/větrným čidlem a řídicí jednotkou. Čidlo se připevňuje na vhodné místo budovy tak, aby mohlo být volně obtékáno větrem a na sluneční senzor nepadaly žádné stíny. Řídicí jednotka je umístěna v interiéru. Obě části jsou propojeny trojžilovým slaboproudým kabelem.

Na čelním panelu řídicí jednotky Soliris IB jsou umístěna ovládací tlačítka, jejichž provedení přispívá k intuitivnímu ovládání řídicí jednotky. Dále je zde umístěn přepínač, který umožňuje vypnout funkci sluneční automatiky. Větrná automatika má ochrannou funkci a je v činnosti trvale, nelze ji vypnout. Dvě kontrolky slouží k signalizaci aktuálního stavu obou automatik. Nastavovací prvky mezních hodnot intenzity slunečního svitu a rychlosti větru jsou přístupné po sejmutí krytky čelního panelu.

Podle ovládaných zařízení je možné zvolit markýzový (roletový) nebo žaluziový režim provozu jednotky Soliris IB. Do paměti jednotky lze také uložit jednu centrální mezipolohu, najížděnou z horní koncové polohy. V žaluziovém režimu je ještě možné uložit centrální naklopení lamel.

Manuální povely i povely sluneční automatiky jsou provozní povely, povel větrné automatiky je povel s prioritou.

Soliris IB je vybaven doplňkovou svorkou pro zadání externího prioritního povelu. Tuto svorku lze využít např. pro připojení dešťového čidla.

Jednotka je určená pro montáž do hluboké krabice pod omítku o Ø 60mm (např. KU 68), případně do vhodné krabice na omítku. Montáž je zjednodušena použitím instalační objímky a zásuvného modulu elektroniky s ovládacími prvky. Instalační objímka umožňuje připravit instalaci (kabeláž) ještě v průběhu výstavby, aniž by hrozilo poškození nebo odcizení řídicí jednotky. Při uvádění řídicího systému do provozu pak stačí pouze zasunout modul elektroniky do připravené objímky.

Řídicí jednotka se standardně dodává s krytkou čelního panelu a krycím rámečkem v originálním designu Somfy Inteo. Je možné objednat mezirámeček a krytku pro vestavbu do rámečků designové řady ABB Tango. Na objednávku je dále možné dodat krytky pro další vybrané typové řady vypínačů předních světových výrobců, např. Alpha  Nea, Jung CD 500 a další. Krytky jsou k dispozici v provedení různých odstínů bílé (slonová kost, alpská bílá a polární bílá aj.) podle zvolené originální typové řady.

* bez krytky a rámečku *

**Veškeré výrobky firmy SOMFY prezentované na tomto webu, které vyžadují elektrickou instalaci, by měly být instalovány pouze odbornou firmou, či profesionálem proškoleným firmou Somfy.**

Hmotnost 1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: